Jak zainstalować system Windows na komputerze ?

1) Przygotuj nośnik rozruchowy.

Po pobraniu obrazu Windows z tej strony na dysk twojego komputera, musisz go przygotować w taki sposób, aby BIOS twojego komputera mógł prawidłowo wystartować z Twojego "tymczasowego" nośnika USB lub DVD. 

2) Zmień opcje rozruchowe w BIOSie lub UEFI.

Podczas uruchamiania komputera (najlepiej przed pokazaniem loga producenta płyty głównej) naciśnij klawisze: F10,F11,F12,F2,F5,DEL. Dla każdego komputera klawisz może być inny. Następnie przejdz do ustawień BIOSU, a następnie znajdz sekcję "Boot". W niej ustaw opcję pierwszeństwa rozruchu na nośnik z przygotowanym wcześniej instalatorem Windows. Jeżeli wyskoczy ci okienko "Boot options" z możliwością  wyboru opcji, np: takie jak poniżej, wystarczy, że wejdziesz w opcję "Boot menu" i wybierzesz swój napęd z Instalatorem Windows.

3) Przygotuj partycję na dysk systemowy.

Po rozpoczęciu procesu instalacji musisz przygotować partycję na pliki systemowe. Ja polecam utworzyć małą na sam system, aktualizacje i najważniejsze programy. Ja proponuję utworzyć partycję o pojemności 40-60 GB, a resztę zarezerwować na dane, kopie zapasowe czy pliki.
Proces tworzenia partycji jest łatwy. Wystarczy usunąć wszystkie partycje i kliknąć przycisk "Nowa". Wpisujesz wtedy pojemność w MB i klikasz "OK". Następnie klikasz na utworzony dysk (będzie on automatycznie zaznaczony) i klikasz "Instaluj".

4) Postępuj zgodnie ze wskazówki Instalatora.

Po tym wszystkim wystarczy tylko poczekać do momentu OOBE (finalizacja ustawień) i przygotować system do pracy pod swoje własne preferencje (nazwa konta, hasło, ustawienia prywatności, klucz licencyjny czy ustawienia wyglądu... itp)

W razie problemów obejrz filmik poniżej:

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now