Tworzenie kopii zapasowych

Istnieją dwa sposoby na stworzenie kopii zapasowej w systemie Windows. Za pomocą systemowej opcji Kopii zapasowej oraz za pomocą programu EaseUS TodoBackup, którego sam używam i polecam.

1) Systemowa kopia zapasowa

Uruchom panel sterowania (control.exe) i wybierz pozycję "Kopia zapasowa" w sekcji "System i zabezpieczenia". Następnie wybierz opcję "Utwórz kopię zapasową" i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz utworzyć kopię zapasową własnych dokumentów, ale także możesz utworzyć obraz całego systemu na wypadek jego awarii. Jeżeli tak ja, wolisz utworzyć kopię całego systemu, wystarczy, że na liście elementów w opcjach backupu, zaznaczysz "Dokumenty", dysk systemowy oraz partycje odzyskiwania. Gotowe ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Kopia zapasowa za pomocą programu EaseUS TodoBackup

Pobierz i uruchom program. Następnie wybierz opcję - albo tworzenia kopii zapasowej całego systemu albo kopii zapasowej określonego dysku. Dla osób niezaznajomionych polecam opcję kopii zapasowej całego systemu. Wybierz opcję i wskaż system. Następnie wskaż lokalizację do folderu na którym to zostanie zapisana kopia zapasowa. Można także ustawić tutaj harmonogram aby program sam tworzył kopie w określonym czasie. Po zakończeniu tworzenia kopii ważne jest utworzenie dysku awaryjnego WindowsPE (w opcjach programu) na dysku USB lub płycie CD, tak aby można było w przyszłości skorzystać z tego narzędzia.

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, obejrz poniższy film :

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now