Instalacja najpotrzebniejszych programów dla Windows- Niezbędnik 

Niedawno wykonałem "czystą" instalację systemu Windows (format). Instalacja oprogramowania jest dosyć długa, żmudna a ja chcę zaoszczędzić czas na instalację. Czy istnieje zatem możliwość instalacji moich programów bez pobierania ich ponownie z internetu ?

Tak, jak najbardziej. W zakładce (Dodatki) => Programy dla Windows (95-10) znajdziesz link do pobrania instalatora niezbędnika offline. Zapisz go na jakimś dysku wymiennym wraz z instalatorem Windows tak aby po instalacji w łatwy sposób zainstalować potrzebne programy. PAMIĘTAJ, że programy które skolekcjonowałem w niezbędniku, nie uwzględniają twoich upodobań i używanych przez Ciebie aplikacji, niezbędnik ten był tworzony przeze mnie do ogólnego zastosowania. Minimalna wersja systemu obsługująca ten niezbędnik to: Windows 7. Jeżeli chcesz mieć wgląd na programy, które są instalowane przez ten instalator, zobacz poniżej ich wykaz.
Możesz też pobrać skrypt instalatora online, który w tle instaluje programy bez ingerencji użytkownika. Link również w bazie dodatków Windows.
Chcesz wybrać programy samodzielnie i utworzyć niezbędnik online ? Możesz użyć programu NINITE. Link w bazie dodatków.

WYKAZ PROGRAMÓW

  • Przeglądarki Internetowe: Opera, Chrome

  • Antywirusy: Avast, Kaspersky, COMODO

  • Narzędzia: 7ZIP, Total Commander, FDM, BurnAware, WYSIWYG Web Builder, BurnAware, CCleaner, IOBIT Advanced SystemCARE, Revo Uninstaller

  • Multimedia: GIMP, 4K Video Downloader, VLC, Photoscape, Sony Vegas

  • Gry: STEAM, Battle.net

  • Biuro: PDF Xchange Viewer, LibreOffice, Abby Screenshot Reader, MS Office

  • Dodatki: Biblioteki Java i Visual C++

Powyższe programy zawarte są w niezbędniku, który możesz pobrać z strony windowsbase.pl

Sposób instalacji niezbędnika w trybie "offline"

Uruchom aplikację pobraną z linków powyżej- niezbędnik offline. Zaczekaj moment i zezwól na uprawienia administratora. Zaczekaj potem do momentu wypakowania plików do folderu tymczasowego. W tym przypadku domyślnie jest to folder na dysku C:\

Po wypakowaniu plików, uruchomi się instalator. Postępuj zgodnie z wskazówkami instalatora. Na początku instalator zapyta ciebie o zainstalowanie programu antywirusowego wybierając pozycję z listy. Wpisz jej numer lub pomiń, jeżeli nie chcesz instalować żadnych programów zabezpieczających.

Po poprawnym zainstalowaniu programu antywirusowego lub jego pominięciu, potwierdź instalację programów dowolnym klawiszem, jeżeli chcesz przerwać naciśnij klawisz 9. Wszystko dokładnie zostało wyjaśnione na screenie oraz w programie.

Teraz program zainstaluje automatycznie wszystkie programy z listy niezbędnika.

Po zakończeniu instalacji, możesz doinstalować programy, które wymagają ingerencji użytkownika. Możesz pominąć ten etap klawiszem 6 lub kontynuować klawiszem 5

Po zakończeniu instalacji, instalator automatycznie usunie wszystkie pliki tymczasowe, utworzone podczas instalacji.

Pamiętaj aby aktualizować programy do nowszych wersji aby uniknąć luk w bezpieczeństwie. Programy w niezbędniku szybko się starzeją, dlatego po instalacji warto sprawdzić ich aktualizacje.

Sposób instalacji niezbędnika w trybie "online" - wymaga dostępu do Internetu

Skorzystaj z strony ninite. Link do strony znajdziesz w linkach powyżej.

Po wczytaniu strony, zaznacz interesujące ciebie programy z listy, które chcesz pobrać i automatycznie zainstalować.

Zjedź na dół strony i zaznacz przycisk "Get Your Ninite". Rozpocznie się pobieranie pliku. Zapisz go i uruchom jako administrator.

Wystarczy tylko teraz uzbroić się w cierpliwość i zaczekać do zakończenia instalacji programów. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now